(CZE) Nakládání s odpady v době korona pandemie - návod zdarma!

6. 4 .2020, Tým CYRKLu

Odpady se produkují nehledě na krizi a stále je s nimi potřeba nakládat. V krizi je však potřeba dbát nouzového stavu a z něj plynoucích opatření. Připravili jsme pro vás přehledný návod, co vše musíte dodržet ale i jaké úlevy si pro vás nachystal v této situaci český stát.

Co najdete v našem novém manuálu?

  • Spousta rodin se ze dne na den ocitla v domácí karanténě, ať už dobrovolné či nedobrovolné, a začaly tak produkovat díky rouškám a dalším ochraným pomůckam velké množství nestandardních odpadů. Co s nimi, jak s nimi správně nakládat, ať už se u vás koronavirus potvrdil nebo ne. To vše v manuálu najdete.
  • Odpady ale také produkují firmy, ať už jsou to firmy výrobní, zdravotnická zařízení či s firmy s odpady nakládající podle příslušných povolení. Pro všechny tyto firmy platí určitá nová opatření, ať už fungují dále či pozastavili svůj provoz. Je potřeba si také dát pozor na nové skutečnosti, například na odpady, které by v čase mohly podléhat fyzikálním, chemickým či biologickým proměnám.
  • Stát také přijal určitá opatření, posunul například termín hlášení o produkci a nakládání s odpady, které byste původně museli hlásit do 15. února.

Pojďte se tedy podívat na všechny potřebné informace, které v současném stavu pro své fungování potřebujete a mohou vám pomoci či ulehčit současnou nepohodu.

‐ Tým CYRKLu

Nakládání s odpady v době koronavirové epidemie_v3.pdf (1.82 MB)

Cyrkl w mediach