(PL) Przewodnik dotyczący redukcji emisji i wykorzystywania odpadów: 6 kroków do cyrkularnego zarządzania odpadami

18. 3 .2021, Artur Sikora

Sześć prostych kroków może doprowadzić do zmian w gospodarce odpadami w przedsiębiorstwach - w kierunku zrównoważonego rozwoju, ekologii i znacznych oszczędności finansowych. To jest główną treścią Białej Księgi Cyrkl. Jest ona bezpłatnie do pobrania i zawiera cenne informacje dla osób zajmujących się gospodarką odpadami w firmach, może posłużyć jako przewodnik do redukcji emisji CO2 i zwiększenia oszczędności.

Dla każdej z zasad (zapobieganie powstawania odpadów i ich minimalizacja, sortowanie odpadów na komponenty nadające się do recyklingu, zamknięte cykle recyklingu, cyfrowe i efektywne zarządzanie odpadami, wykorzystywanie surowców wtórnych w produkcji, analiza składu produktów i ich możliwości recyklingu) w dokumencie przedstawiono przykłady z firm, które skorzystały z Cyrkularnych Skanów Odpadów (nasza usługa polegająca na kompleksowej analizie przepływu materiałów). Firmy w ten sposób zaoszczędziły pieniądze i uniknęły emisji, wszystko dzięki cyrkularnemu zarządzaniu odpadami i wdrożeniu nowych technologii. 

Pobierz publikację za darmo.

"Jedną z możliwości zaoszczędzenia pieniędzy w gospodarce odpadami, szczególnie teraz w czasach kryzysu finansowego i środowiskowego, jest przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, co może przynieść oszczędności rzędu tysięcy złotych” mówi Artur Sikora Dyrektor Regionalny Cyrkl.com. Biała księga pokazuje, jak firmy mogą płynnie przejść na cyrkularne zarządzanie odpadami i jak duże z tego tytułu mogą być dla nich oszczędności.

Zysk ponad 100 tys. złotych ze sprzedaży opakowań polipropylenowych, oszczędności rzędu 1 miliona złotych ze sprzedaży plastikowych pudeł czy zysk ponad 2 miliona złotych dzięki kruszeniu kabli. To są argumenty, które ekolodzy korporacyjni powinni mieć w ręku, jeśli chcą przekonać swoje kierownictwo do korzyści płynących z gospodarki cyrkularnej.‐ Artur Sikora

Cyrkularne_zarządzanie_odpadami.pdf (11.20 MB)

Cyrkl v médiích