Magazín

(SK) Termín podania Ohlásenia o vzniku odpadu a nakladaní s ním sa blíži

28. 1. 2022 Produkcia odpadu a nakladanie s ním je zo zákona spojené s viacerými evidenčnými a ohlasovacími povinnosťami. Tou najdôležitejšou je práve reportovanie celoročného vzniku a nakladania s odpadom príslušnému okresnému úradu, ktoré sa vyhotovuje na základe evidencie, ktorú si vo firme musíte priebežne viesť počas roka.

Více

(CZ) Ceny odpadů v minulém roce významně rostly. Letos očekáváme růst o 20-40%

26. 1. 2022 Jaký byl v uplynulém roce vývoj cen nejprodávanějších zpracovatelských materiálů - plastů, dřeva, nebo papíru? Tyto suroviny mají jednoho společného jmenovatele: jsou nedostatkovým zbožím a tak jejich cena roste. Ceny kovů prošli po výrazném růstu mírným propadem a další vývoj je závislý na obnově covidem zasaženého průmyslu. 

Více

(EN) This is why industrial symbiosis is the key to the circular economy

18. 1. 2022 Industrial symbiosis may be defined as the collaboration between two independent companies with the aim of creating competitive advantage thanks to the exchange of materials, energy, and/or by-products.

Více

(SK) Spoločensky zodpovedné podnikanie. Utópia, ktorá sa stáva bežnou praxou.

21. 12. 2021 Spoločensky zodpovedné podnikanie vedie firmy k svedomitosti a ohľadu na spoločnosť a jej potreby. Kedysi utopický koncept je dnes jedným zo základných nástrojov stratégie Európa 2020. Aké výzvy predstavuje a ako sa vysporiadať s transportnými obalmi?

Více

Krásné a udržitelné Vánoce vám přeje Cyrkl tým

21. 12. 2021 Rok 2021 se blíží do svého závěru a my vám, našim zákazníkům, fanouškům a podporovatelům, moc děkujeme. Bez vás by totiž nebyl Cyrkl kompletní. I díky vám je nás, firem, které se navzájem propojují a podporují téma cirkulární ekonomiky, již přes 10.000. I díky vám roste Cyrkl tým, ve kterém se již více než 30 lidí stará o naše zákazníky a budoucí inovace, které usnadní další vzájemná propojení. I díky vám se budou moci již v příštím roce firmy přes digitální tržiště Cyrkl propojovat i za hranicemi Evropy.

Více

(SK) Ekoinovácie – Aká je ich úroveň na Slovensku?

15. 12. 2021 Prvý článok série o ekoinováciách nám ukázal jednoznačných lídrov: Luxembursko, Fínsko, Rakúsko a Dánsko. Kde sa však nachádza Slovensko? Aká je tendencia vývoja posledných rokov a ktoré sú jeho silné a slabé stránky?

Více

(PL) Odpady czy wartościowe surowce? - Info Skan pozwoli Ci to sprawdzić!

2. 12. 2021 Odpady przemysłowe w Polsce stanowią aż 90% wszystkich generowanych odpadów. Szacuje się, że do 2024 r. cały sektor gospodarki odpadami będzie wart około 20,9 mld PLN, z czego wartość sektora gospodarki odpadami poprodukcyjnymi szacowana jest na około 8,4 mld PLN.

Více

(SK) Prehľad o vývoji a zmenách na poli odpadovej legislatívy na Slovensku

19. 11. 2021 Stručné zhrnutie informácií o zálohovom systéme na zálohovanie PET fliaš a plechoviek

Více

(SK) Circular Monday a veľké zľavy. Čo sa bude diať 22. novembra 2021?

16. 11. 2021 Circular Monday, v preklade obehový pondelok, je deň boja proti odpadu. Nákupný deň venovaný cirkulárnej spotrebe a hospodárstvu, novému spôsobu využívania výrobkov vďaka opravám, upcyklácii, redizajnu, recyklácii, prenájmu a zdieľaniu.

Více

(IT) Scansioni Circolari e gestione dei rifiuti. Cyrkl presenta alcuni casi studio ad Ecomondo

12. 11. 2021 A fine ottobre si è tenuta a Rimini Ecomondo 2021, la più grande fiera europea per la transizione ecologica, dove Cyrkl ha presentato i frutti della cooperazione per l’economia circolare attraverso alcuni casi studio significativi.

Více

Cyrkl v médiích